PINNACLE sp. z o.o.
ul. Pod Lipami 35
72-006 Mierzyn k. Szczecina
 
tel.   +48 91 432 91 40
     
fax   +48 91 432 91 41

e-mail: kontakt@pinnacle.pl

 

Tektura falista i opakowania 

MONDI SIMET  

Do rozbudowującego siię zakładu MONDI SIEMT w Piaskach, zakończyliśmy realizację dostaw urządzeń wysoko zaawansowanego systemu oczyszczania ścieków z kuchni kleju i farb flekso SPLIT-O-MAT SOM 6000.  

 

System został puszczony w ruch na koniec III kwartału 2023 roku. 

 

MONDI specjalizuje się w produkcji tektury falistej i wysokiej jakości drukowanych pudeł. 

Podczas produkcji powstają ścieki, które przed wprowadzeniem do kanalizacji należy podczyszczać. W tym celu rekomendowaliśmy zastosowanie urządzenia SPLIT-O-MAT SOM 6000.

 

Urządzenie SPLIT-O-MAT SOM 6000 działa na zasadzie fizyko-chemicznego strącania zanieczyszczeń zawartych w ściekach. Ścieki po przejściu przez filtr wstępny i oddzieleniu zanieczyszczeń stałych trafiają do zbiornika buforowego. Tu wyrównywane są wahania dopływu i składu ścieków. Proces podczyszczania zachodzi w reaktorze urządzenia, gdzie przy udziale właściwie dobranych podczas testów labolatoryjnych chemikalii procesowych, zanieczyszczenia są wytrącane i tworzą osad. 

 

Następnie w osadniku zachodzi sedymentacja osadu, a faza klarowna pompowana jest na filtr taśmowy celem oddzielenia mniejszych cząstek odsadu.

 

Powstały osad odwadniany będzie na komorowej prasie filtracyjnej dzięki czemu jego ilość jest zminimalizowana. Dzięki modułowej budowie urządzenie zajmuje niewielką przestrzeń. 

 

System SPIT-O-MAT SOM 6000 jest w pełni zdigitalizowany poprzez aplkację WATER EXPERT do monitorowania i kontroli wszystkich kluczowych parametrów procesu oczyszczania ścieków. 

 

  

 

Dane technologiczne  : SPLIT-O-MAT SOM 6000 

Wydajność  :  30 m3/d 

 

 

Parametry  dopływu : Chzt 18.500 mg/l

 

Stopień redukcji : 85 %

 

 

 

zdjecia_opisowe->C: akepathKrautol Splitomat 3200.jpg

    

 

Realizacje


Produkty


UsługiHomeSystemy SPLIT-O-MATRealizacjeDigitalizacja oczyszczalni Chemikalia procesoweO PINNACLEGaleriaKontaktEmail
STORA ENSO ŁódźMONDI MszczonówDS SMITH BełchatówSCHUMACHER WrocławNETBOXTORPOL DS SMITH Kielce MONDI SIMET


drukarnie fleksograficzne, oczyszczalnie ścieków farb flekso, ścieki drukarni fleksograficznych,flokulanty, oczyszczanie ścieków przemysłowych, SPLIT-O-MAT, chemikalia,