PINNACLE sp. z o.o.
ul. Pod Lipami 35
72-006 Mierzyn k. Szczecina
 
tel.   +48 91 432 91 40
     
fax   +48 91 432 91 41

e-mail: kontakt@pinnacle.pl

 
Oczyszczanie ścieków farb flekso z produkcji tektury falistej

Firma STORAENSO należy do jednego z największych producentów tektury falistej i opakowań w Europie i w Polsce.
Zakład produkcji opakowań tej firmy znajdujący się w Tychach, specjalizuje się w produkcji tektury falistej oraz konwencjonalnych, tradycyjnie stosowanych opakowań. W połowie 2005 roku zainstalowany został system do podczyszczania ścieków SPLIT-O-MAT SOM 3200. Podczyszczane są strumienie ścieków pochodzące z procesów drukowania, barwienia oraz klejenia opakowań
 
Proces podczyszczania ścieków przebiega następująco: 2 strumienie ścieków ze zbiorników wstępnych zbierane są w zbiorniku buforowym, gdzie poprzez wymieszanie następuje uśrednienie składu i ilości ścieków dopływających następnie do urządzenia SPLIT-O-MAT SOM 3200.
Do reaktora ścieki pompowane są okresowo. Dozowane są chemikalia EnviflocŸ i w procesie strącania chemicznego następuje związanie zanieczyszczeń w powstający osad. W osadniku oddziela się ciecz klarowną, pozbawioną  w dużym stopniu zanieczyszczeń i zabarwienia, od osadu. Osad odwadniany jest w komorowej prasie filtracyjnej co znacznie zmniejsza jego ilość. Ścieki podczyszczone po filtracji na filtrze taśmowym odprowadzane są do kanalizacji. Używa się ich również do płukania reaktora po każdej szarży.
Wizualizacja procesu na sterującym panelu dotykowym ułatwia efektywną kontrolę procesu oczyszczania ścieków. Dzięki kompaktowej budowie urządzenie zostało zainstalowane na nieiwielkiiej powierzchni.  

Po oczyszczeniu ścieki osiągają wymagane parametry zrzutu i zostają odprowadzone do kanalizacji.

Osiągnięte rezultaty projektu :

> Redukcja Chzt  < 1500 mg/l

> Redukcja Miedzi   < 0,1 mg/l

> Całkowite odbarwienie ścieków  

Zainstalowany system SPLIT-O-MAT 3200 do oczyszczania ścieków z farb flekso z drukarni fleksogrficznej  oraz kuchni i kleju charakteryzuje się: 

  • kompaktową budową, 
  • automatycznym sterowaniem procesu oczyszczania, 
  • najwyższą efektywnością oczyszczania ścieków
  • najwyższą elastycznością prowadzonego procesu oczyszczania ścieków
 zdjecia_opisowe->STORAENSO_Tychy

 

Realizacje


Produkty


UsługiHomeSystemy SPLIT-O-MATRealizacjeDigitalizacja oczyszczalni Chemikalia procesoweO PINNACLEGaleriaKontaktEmail
STORA ENSO ŁódźMONDI MszczonówDS SMITH BełchatówSCHUMACHER WrocławNETBOXTORPOL DS SMITH Kielce MONDI SIMET


drukarnie fleksograficzne, oczyszczalnie ścieków farb flekso, ścieki drukarni fleksograficznych,flokulanty, oczyszczanie ścieków przemysłowych, SPLIT-O-MAT, chemikalia,