PINNACLE sp. z o.o.
ul. Pod Lipami 35
72-006 Mierzyn k. Szczecina
 
tel.   +48 91 432 91 40
     
fax   +48 91 432 91 41

e-mail: kontakt@pinnacle.pl

 
Chemia budowlana

Oczyszczanie ścieków  z mokrej produkcji materiałów budowlanych  

Firma QUICK-MIX, w której znajduje się instalacja to ceniony i rozpoznawalny producent szerokiej gamy materiałów budowlanych na rynku polskim i zagranicznym. W zakładzie produkcyjnym od jesieni 2010 roku funkcjonuje urządzenie firmy Enviro-Chemia do podczyszczania ścieków przemysłowych typu Split-O-MatŸ SOM 1500. Celem podczyszczania ścieków jest usunięcie zanieczyszczeń pochodzących z mycia mieszalników i instalacji produkcyjnych. 

Do oczyszczania ścieków wykorzystywana jest w tym przypadku metoda fizyko-chemicznego strącania zanieczyszczeń. Ścieki w pierwszej kolejności trafiają do zbiornika buforowego, gdzie poprzez wymieszanie następuje uśrednienie składu i wahań dopływu. Po przepompowaniu zadanej objętości ścieków do reaktora urządzenia SOM 1500 dozowane są odpowiednie środki chemiczne, dobrane precyzyjnie podczas wcześniejszych testów laboratoryjnych. W procesie koagulacji i flokulacji wytrąca się osad, w którym związane są zanieczyszczenia. Faza klarowna ścieku przed odprowadzeniem do kanalizacji filtrowana jest dodatkowo na filtrze taśmowym. W celu zmniejszenia ilości powstały osad odwadnia się na wspomnianym filtrze taśmowym. 
Kompaktowa budowa urządzenia SOM 1500 pozwala na instalację na małej powierzchni. Proces przebiega w pełni automatycznie, dzięki czemu urządzenie wymaga jedynie nadzoru. Sterowanie poprzez dotykowy panel z wizualizacją procesu znacznie ułatwia jego obsługę. 

 

Realizacje


Produkty


UsługiHomeSystemy SPLIT-O-MATRealizacjeDigitalizacja oczyszczalni Chemikalia procesoweO PINNACLEGaleriaKontaktEmail
STORA ENSO ŁódźMONDI MszczonówDS SMITH BełchatówSCHUMACHER WrocławNETBOXTORPOL DS SMITH Kielce MONDI SIMET


drukarnie fleksograficzne, oczyszczalnie ścieków farb flekso, ścieki drukarni fleksograficznych,flokulanty, oczyszczanie ścieków przemysłowych, SPLIT-O-MAT, chemikalia,